Společnost Miele představila na veletrhu IFA 2024 nové generace praček, sušiček a vysavačů
Praha / Brno, 18.9.2024
Nový voštinový buben InfinityCare představuje další inovativní skok
Nová generace vysavačů „Guard" posouvá standard v péči o podlahy
Nové pilotní projekty umožňují vdechnout domácím přístrojům druhý život
Miele je synonymem pro důkladné, ale šetrné praní a sušení i pro hygienickou péči o podlahy bez kompromisů. Na tiskové konferenci na veletrhu IFA 2024 představil přední světový výrobce prémiových domácích přístrojů nové špičkové modely v daných produktových řadách. Společnost také prezentovala exkluzivní výsledky studií a pilotní projekty zaměřené na cirkularitu, tedy opravitelnost a opětovnou použitelnost spotřebičů, komponentů a materiálů.
Vlajkové lodě nové generace praček a sušiček Miele řady W2 a T2 Nova Edition nabízejí řadu benefitů: kratší doby programů, zvýšenou flexibilitu při plnění, jedinečný design a nové komfortní prvky včetně automatického zapnutí při přiblížení uživatele a otevírání dvířek jemným dotykem. Nejdůležitější inovací u pračky je však voštinový buben InfinityCare - první buben na světě bez nabíracích žeber.
Žebra byla dříve považována za nezbytnou součást bubnu, protože při jeho otáčení vedou a promíchávají prádlo tak, aby jednoduše jen neleželo ve vodě s pracím prostředkem. Zároveň však tento pohyb způsobuje zvýšené mechanické namáhání prádla. Výkonný ředitel a spolumajitel společnosti Dr. Markus Miele při představování nového vlajkového modelu vysvětlil nejnovější inovaci: „Naši inženýři vyřešili toto dilema vývojem speciálního rotačního rytmu bubnu, který účinně otáčí prádlem pouze pomocí pečlivě vyvážených kyvadlových pohybů." Sušička T2 Nova Edition pak dokonce nabízí nový program pro vlněné oděvy a dokáže usušit až 4 kilogramy prádla za pouhých 49 minut.
Nový impulz pro oblíbený klasický model
Model „Complete C3", vlajková loď mezi sáčkovým i vysavači po dobu dvanácti let, vítěz nesčetných produktových testů a nejprodávanější spotřebič Miele všech dob s více než 10 miliony prodaných kusů, získává také více než důstojného nástupce. Kvalitní podlahové vysavače s tímto designem jsou výkonné, hygienické, tiché, úsporné a odolné. „Náš nový vlajkový model Guard L1 definuje nové standardy v oblasti snadného použití, hygieny a designu," uvedl Dr. Reinhard Zinkann, výkonný ředitel a spolumajitel firmy. To umožňuje kombinace vysoce účinných motorů, podlahových hubic a vzduchových vedení s novým konceptem sáčků a vícestupňovým filtračním systémem.
Sáček HyClean Pure použitý ve vysavači dosahuje působivé filtrační schopnosti 99,99 % všech prachových částic a skládá se z 80 % z recyklovaného materiálu. Model Miele Guard L1 ve verzi Comfort je prvním podlahovým vysavačem ovládaným přes velký barevný LCD displej, který může zobrazovat informace jako je úroveň naplnění sáčku a stav výstupního vzduchového filtru. Elegantní design se vyznačuje decentními kovovými aplikacemi v barvách jako je zlatorůžová nebo měděná a výstupy vzduchu, které jsou poprvé umístěny na boku a chráněny vysoce kvalitním, proti znečištění odolným textilním krytem.
Zaměření na cirkularitu pro budoucnost
Rebecca Steinhage, výkonná ředitelka pro lidské zdroje a podnikové záležitosti, odpovědná za udržitelnost, vysvětlila, jak Miele pracuje na zachování zdrojů a prevenci odpadu. V jednom pilotním projektu společnost spolupracuje s partnerem v Nizozemsku na prodeji renovovaných praček. V dalším projektu, který v současnosti probíhá v pěti různých zemích, Miele testuje úroveň přijetí použití repasovaných elektronických modulů při opravách jako alternativu k použití zcela nových náhradních dílů. První výsledky vypadají velmi slibně.
V rámci designové studie Rebecca Steinhage také představila počáteční koncept vysavače s plně modulární konstrukcí, který je téměř zcela recyklovatelný a sám je vyroben téměř výhradně z recyklovaného materiálu. Mezitím reprezentativní průzkum výzkumného institutu trhu Innofact pro Miele ukazuje vysokou míru přijetí cirkulárních domácích přístrojů, přičemž jeden klíčový výsledek naznačuje, že více než 80 % z přibližně 1000 respondentů v Německu již bere v úvahu renovované náhradní díly pro své domácí přístroje.
www.miele.cz
___________________________________________________________________ Miele v České republice
Miele ČR zahrnuje dvě společnosti – obchodní část a výrobní závod v Uničově. Firma Miele, spol. s r. o., byla založena v červenci 1991 v Brně. Začínala s pouhými pěti spolupracovníky, kteří se zabývali prodejem zemědělské techniky, spotřebičů pro domácnost i profesionálních přístrojů. Historie Miele v oblasti zemědělské techniky a profesionálních přístrojů (především laboratorní myčky) však sahá ještě před rok 1989. Centrála firmy sídlí od roku 1991 v Brně (od roku 2010 ve Spielberk Office Centre).
O zákaznický komfort se stará vlastní značkový servis firmy i rozsáhlá síť ověřených obchodních partnerů, jako jsou architektonické ateliéry, kuchyňská studia nebo sítě obchodů s elektronikou a bílou technikou.
V roce 2004 byl otevřen výrobní závod Miele v Uničově jako jediný závod koncernu Miele v České republice. Společnost se zde soustředí na výrobu a montáž přístrojů v oblasti péče o prádlo a nádobí, které se vyvážejí do celého světa.
Generálním ředitelem Miele ČR a SR je Josef Jelínek.
O společnosti Miele
Miele je uznávaným světovým lídrem v dodávkách prémiových domácích spotřebičů s komplexním portfoliem pro kuchyň, péči o prádlo i podlahy. Společnost nabízí také přístroje, systémy a služby pro využití v hotelech, kancelářích, sociální péči a lékařské technice. Od svého založení v roce 1899 Miele naplňuje svůj slib značky „Immer Besser“ v oblasti kvality, inovací, výkonu a nadčasového designu. Díky přístrojům s dlouhou životností a energetickou úsporností pomáhá Miele svým zákazníkům žít co nejvíce udržitelně.
Společnost je stále vlastněna dvěma zakládajícími rodinami Miele a Zinkann. Má 15 výrobních závodů, z nichž 8 se nachází v Německu. Po celém světě pracuje pro Miele cca 22 700 lidí a aktuální obrat společnosti činil 4,96 miliardy EUR. Sídlo společnosti se nachází v Gütersloh v Severním Porýní – Vestfálsku.